vEdukacja Nabór szkoły ponadgimnazjalne

Aktualności

Opublikowano Porady i Podręcznik dla Kandydata

25.04.2016

 W dniu dzisiejszym na stronie Kandydata zostały opublikowane:

  1. W funkcji Pomoc – opublikowano Podręcznik dla Kandydata,
  2. W funkcji Pliki do pobrania – opublikowano dwie porady (z gimnazjami i bez gimnazjów).

 

Rozpoczęcie rekrutacji szkół ponadgimnazjalnych

15.03.2016

Drodzy Gimnazjaliści!!!

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór.

W jednej bazie tego systemu znajdziecie 170 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego, z następujących miast i powiatów:

Brzozowskiego, Dębickiego, Jasielskiego, Jarosławskiego, Leskiego, Lubaczowskiego, Mieleckiego, Przemyśla, Sanockiego, Stalowowolskiego, Strzyżowskiego, Tarnobrzega;

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 25 kwietnia br. do 28 czerwca br.

Jeśli Wasze macierzyste gimnazjum wprowadzało dane osobowe kandydatów powinniście otrzymać w nim login i hasło do swojego konta. Jeśli gimnazjum nie zakładało dla Was konta powinniście to zrobić samodzielnie, zapamiętując login, jaki zostanie Wam nadany w systemie i ustalone przez siebie hasło. Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikami, które są umieszczone w zakładce ,,Przewodnik". Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pierwszy z przewodników przeznaczony jest dla kandydata rejestrowanego przez gimnazjum, a drugi dla kandydata rejestrującego się samodzielnie. W zakładce ,,Oferta szkół" zawarto opisy poszczególnych szkół i oddziałów. Z pewnością te informacje pozwolą Wam na bardziej świadome podejmowanie decyzji, co do wyboru szkół, do których będziecie kandydować.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednej z nich.

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane.

W zakładce ,,Gimnazja" znajdziecie wykaz gimnazjów, które wprowadzają dane osobowe kandydatów – brak gimnazjum na tej liście oznacza, że kandydat musi samodzielnie założyć swoje konto w systemie naboru.

W zakładce ,,Statystyki" zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco).

Dane w pozostałych zakładkach umieszczane będą w późniejszym etapie rekrutacji.

Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.

Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na zakończenie gimnazjum oraz realizacji wytyczonych celów.

Opublikowana Oferta Edukacyjna dla województwa podkarpackiego

16.04.2016

W dniu dzisiejszym tj. 16 kwietnia 2016 w kanale Kandydata została opublikowana oferta edukacyjna województwa  podkarpackiego